Bejelentkezs: Szylvi: 06-30/9703-168
A legjabb s a hagyomnyos krmptsi, krmszptsi technikkkal vrom kedves vendgeimet!
Zsels ptett, zsels krmgyhosszabbtsos, francia, sima, dsztett, beptett dszekkel, vagy felleti dsztsekkel!
Gl lakk, gl lakk krmerstssel!
A mkrm olyan mint egy kszer a keznkn. Van aki azrt veszi ignybe, mert a sajt krmeit nem tallja elg szpnek, van aki extra hosszsgot akar, a mostani trend szerint pedig az extrm krmk hdtanak. A mkrm a teljesen rvid s termszetes hatstl egyszen az extrm hosszsg s mintzat krmkig brmilyen lehet!
Egy biztos: a legszebb, legtartsabb s legeszttikusabb krmket a mkrmmel tudjuk elrni!
A francitl a csillmosig a zsels dsztstl a porceln virgokig, a trtkagyltl a legklnbzbb beptett dszekig a dsztsek varicija szinte vgtelen. Aki mr rgta viseli az tudja, hogy mennyire hinyzik ha nincs, aki pedig mg nem prblta, az tegyen egy prbt, hogy megtapasztalja milyen az ha egyforma hossz, nem folyton letr, krmlakkot tartsan megtart s nem utols sorban gynyr krmk dsztik kezt! A siker biztosan nem marad el, ismersei dcsrett, elismerst biztosan lvezheti! Szp, tarts, egyedi krmk relis ron, garancival, lland akcikkal!
Szeretettel vrom! Szylvi 06-30/9703-168
Egy kis krmtrtnelem:
Szveg: Plmai Eszter
Szakrt: Balogh Lajosn
Portr: Dala Gbor
"A kzpols nem egy mai kelet dolog. A kezdett az egyiptomi frak korra tehetnnk, akik is aranybevonattal dsztettk a krmeiket. Arrl, hogy hogyan jutottunk el az ptett mkrmkig, Balogh Vali meslt nekem.
A krmk, mint trsadalmi rangjelz
A kezdetekben az, hogy valakinek milyen szn, nagysg s formj krme van, a trsadalmi helyzett mutatta meg. Eleinte a fraknak aranyoztk a krmket, hogy ezltal is tkrzzk gazdagsgukat, elkel rangjukat.
I.e. 600 krl a knai csszr mr kombinlta ezst festkkel az arany sznt, mutatvn, hogy egyiknek sincs hjn. Ksbb azonban inkbb a sttvrs szn kerlt eltrbe, a Ming dinasztia idejn a csald tagjai ezt, illetve az egsz stt szneket – leginkbb a fekett – viseltk krmeiken. Rajtuk kvl pedig gyakran a mhviasz-zselatin-tojsfehrje s gumiarbikum keverkbl ksztett festkeket alkalmaztk az orszg ms tagjai. rdekes, hogy a mhviasz mig megmaradt alapanyagknt az n. japn manikrben.
Knban a tisztviselk, a mandarinok is a krmeikkel jelkpeztk fontossgukat, gazdaggukat. Nluk a minl hosszabbra megnvesztett krmvg tanstotta, hogy semmifle gyakorlati munkt nem vgeznek. Ezt olyan fontosnak tartottk, hogy jjelre kln vdtokot hasznltak kezeikre.
Br a kzpkorban a testpols jelentsgvel egytt feledsbe merlt a krmk sznezse, gondozsa is, a renesznszban jra fnykort lhette meg. Divatba jtt a krmdszts s a hegyesre formls is, amiket gyakran brdarabkkkal polroztak fnyesre. Ez a mdszer is mig hasonl formban l.
Krmsznezsi mdszerek, krmpolsi eszkzk
Az arany s ezsts festkek utn ms sznek is „divatba jttek” az elkel emberek krben. Leginkbb ezek kzl is a vrs dominlt, alacsonyabb pozcij beosztottaknl pedig a vilgosabb rnyalatok voltak megengedettek.
Az kori rmaiaknl s a grgknl rdekes mdon, eleinte csak a frfiak szneztk a krmeiket, st, a lbpolsra is kln rabszolgt alkalmaztak. A festkeik szne pedig azonos volt a szjuk sznvel – ami ksbb a Revlon cgnl is megjelenik, nagy sikert hozva nekik.
Nr felesge, Poppea llati zsrbl s llati vr keverkbl ksztett magnak vrs festket, Az llati eredet anyagok hasznlata Indiban is megjelent, az itt l nk a rovarok vladkbl kinyert sznezanyaggal vontk be krmeiket. Az munkssgukhoz fzdik a krmk rvidtse is, amihez lesebb vgeszkzt s durva fellet reszelket alkalmaztak.
A szpsgrt szenvedni kell elven, a 17. szzad Jdejban egy nagyon fjdalmas mdszert talltak ki krmeik dsztsre az emberek: a mtrixterletbe egy tetovl t szer eszkzzel festket iktattak be, gy az jonnan kintt krm mr elve sznes volt.
Az igazi manikr kezdett azonban 1830-ra tehetjk, amikor is Dr. Sitt, Flp Lajos kirly lbpol orvosa, fogszati eszkzkbl egy spatult alaktott t a krmbr megfelel kezelshez. Ez a tallmny ksbb tkerlt Amerikba is.
1900-bl irodalmi jegyzetek arrl szmolnak be, hogy ollt hasznltak krmvgsra, s fmreszelt a csiszolsra. Ezek jelentsge a ferttlents alkalmazsval mutatkozott meg.
1920 krl Charles Revlon egy j festket hozott ltre, amit az els krmlakknak hvunk. Ez egy pigment alap szer volt, vilgos piros sznnel, ami a szj sznvel azonos krmszn divatjt hozta. Nagy sikert aratott, divatba jtt a ’gets be’ a krmfestsben. (Ez azt jelenti, hogy a holdacskt s a krmvget nem festettk be, csak a kzepre kentek festket.)
1950-re sok sznrnyalat jelent meg, s mr a halvny sznek is megjelentek.
Az j divat – a mkrm
1970-ben Amerikbl indult el a mkrm ksztse. Elszr egy orvos ksztett magnak krmptlst, de Hollywoodban, a sznszek kztt is hamar elterjedt e mdszer. Eleinte fogtmsanyagbl kszltek a ptlsok, s tulajdonkppen mig ezen alap segtsgvel hozzk ltre a mkrmket.
n 1989-ben tanultam a mkrmzst Mnchenben, egy amerikai cg lenyvllalatnl. Vllalkozknak indtott tanfolyam volt ez. n is gy kerltem oda egy bartom lvn, aki egyben a tolmcsom is volt a tanfolyam ideje alatt.
Nlunk elszr a tipes mkrm, majd az ptett mkrm jtt a divatba.
Ez ma az egyik legnpszerbb divatcikk. Jelenleg hdtanak az ptett-dsztett krmk is, nem csak a kzen, de a lbon is. n azt szoktam mondani, hogy szebb, mint egy testkszer, nagyon veszlytelen, s sokig tart. "
Szveg: Plmai Eszter
Szakrt: Balogh Lajosn
Portr: Dala Gbor
|